Çapraz Bağlı Polietilen Köpük

Tolipack Ambalaj, Çapraz Bağlı Polietilen Köpükleri, kimyasal çapraz bağlama ajanı ve kimyasal köpürtme ajanı kullanılarak ekstrüzyon yöntemiyle elde edilen sert plastik polietilen levhanın fırınlanmasıyla üretilmektedirler.

Üretim teknolojisi sayesinde, kapalı gözenekli ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olarak üretilen köpükler, yapısında meydana gelen çapraz bağlanma sebebiyle, üstün mekanik ve termal özelliklere sahiptirler.

Tolipack PE Ürünler, sahip oldukları üstün özellikleri sebebiyle, inşaat ve otomotiv sektörü başta olmak üzere medikal, beyaz eşya, ambalaj vb. birçok sektörde kullanım alanı bulmaktadırlar.

Çapraz Bağlı Polietilen Köpükler;

  • Kapalı hücre yapısına sahiptir, ısı yalıtımı sağlar.
  • Su ve nem geçirmez. Kapiler su emme oranı sıfırdır.
  • Darbe sesini azaltır.
  • Çevre dostudur, HCFC ve zararlı/yasaklı kimyasal içermez.
  • İnsan sağlığına zararlı malzeme içermez.
  • Antibakteriyeldir.
  • Kimyasallardan ve çevre şartlarından etkilenmez.
  • Esnekliği sebebiyle, darbe sonrası çökme yapmaz.
  • Isı ile şekillendirilebilir.
  • Farklı kalınlık ve ebatlarda üretim yapılabilir.
Çapraz Bağlı Polietilen Köpük

Kimyasal çapraz bağlı Polietilen köpükler çok ince ve düzgün yapılı bir hücre yapısına sahiptirler. Kapalı hücre yapısı ve yoğunluğu ile, ticari olarak binalarda ısı izolasyonunda, beton derz boşluklarında ve endüstriyel contalama uygulamalarında kullanılmaktadırlar.

Ayrıca düşük nem çekme ve suda batmama kabiliyeti ile ambalaj ve endüstriyel uygulamalarda tercih edilmektedirler.

Çapraz Bağlı Polietilen KöpükÇapraz Bağlı Polietilen Köpük

Çapraz bağlı polietilen köpük, kapalı ve amorf formda hücrelere sahip, cross-linked köpük olarak üretilmiş polietilen esaslı, antibakteriyel, su ve nemden etkilenmeyen Polimerik bir malzemedir.

Darbe sonrası kendini toparlar, çökme ve tozlanma yapmaz. Su ve nemden asla etkilenmez. Yapı kimyasallarından etkilenmez. Yanmazlık özelliği vardır. İçeriğinde insan sağlığına zararlı hiçbir kimyasal ve ağır metal bulunmaz. Darbe sesini azaltma özelliğine sahiptir. Isı yalıtımı sağlar, uygulandığı alanlarda, oluşan sıcaklık değerlerinden etkilenmez.

Elektrik iletkenliği yoktur, tamamen yalıtkandır. Kemirgenler ve zararlı haşereler tarafından sindirilemez. Antibakteriyeldir. Mantar ve küf oluşumlarına izin vermez. Alçı panel, OSB, shingle, kiremit vb. yapı malzemeleri ile birlikte uyum içinde kullanılabilir. Herhangi bir yapıştırıcı veya dübelle, rahatlıkla uygulanır. Kolay uygulanabilmesi sayesinde, zamandan ve iş gücü maliyetlerinden kazandırır.